“Царство Небесне подібне до скарбу, захованого в полі, що його чоловік, знайшовши, ховає і, радіючи з того, іде й продає все, що має, та купує те поле” (Мт. 13,44).
Богословська скарбниця

Проповідь на 1-шу Неділю після П’ятидесятниці, Всіх Святих

“Отже, будьте досконалі,

як Отець ваш Небесний досконалий.” (Мф.5, 48)

 

Такими словами, дорогі у Христі, звертається наш Небесний Учитель не тільки до Своїх вибраних учнів і апостолів, але й до кожного із нас, до наших грішних та все ж таки чуйних сердець.

Як тільки Христос вознісся і Дух Святий зійшов на апостолів, то почало ширитись по всій землі євангельське вчення Господа нашого Ісуса Христа. Далі багато послідовників, особливо в перші віки християнства, зазнавали переслідувань і катувань, починаючи зі святих апостолів.

За словами Тертуліана: “Кров мучеників – це насіння християн”. Саме в сьогоднішню неділю Cвята Церква Христова згадує не тільки тих багатотисячних мучеників, але й всіх святих, серед яких і пророки, апостоли, святителі, преподобні, безсрібники та багатьох інших подвижників Церкви.

“Всі святі моліть Бога за нас грішних” – взиває Мати-Церква в сьогоднішній день. Поставмо собі запитання: хто ці люди? Можливо це люди, в яких були якісь надприродні здібності, чи, можливо, в них були інші спокуси, ніж у нас? Та ні. Коли почитаємо життя того чи іншого Святого, то зрозуміємо, що він був такою ж людиною, як кожний із нас.

Різні спокуси та випробовування були на їхньому житті, але вони перемагали їх щирим покаянням і бажанням жити із Богом. Це дано кожному із нас. Найбільшого грішника Господь може зробити великим Святим. Згадаймо життя царя Давида, митаря, блудниці чи розбійника, який висів праворуч Христа, коли сам Господь до нього промовив, що сьогодні будеш зі мною в раю.

Святість не народжується разом із людиною, її здобувають духовними подвигами та праведним життям.

В одній місцевості проживав подвижник, який своїм життям та порадами допомагав усім, хто потребував помочі. Один лукавий чоловік вирішив випробувати його в святості та в правдивості його порад, взяв в руку метелика і замислив: “Підійду до старця, дам запитання, що в мене в руках: живе чи мертве. Якщо він скаже живе, я метелика придушу, якщо скаже мертве, то просто відпущу.” Наблизився до Преподобного, поставив це запитання і відповіддю був приголомшливий: “Все в твоїх руках”.

Отож, браття і сестри, все в наших руках з Господньою допомогою, а особливо наше спасіння. “Отже, будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий.” (Мф.5, 48).

 

прот. Іван Кепещук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *