“Царство Небесне подібне до скарбу, захованого в полі, що його чоловік, знайшовши, ховає і, радіючи з того, іде й продає все, що має, та купує те поле” (Мт. 13,44).
Богословська скарбниця

Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці

Праведна Анна, мати Пресвятої Богородиці, походила родом із месіанського коліна Левіна (по батьку) і месіанського коліна Іудина (по матері). Дочка Матфана, вона була дружиною Іоакима, нащадка царя Давида, якому Бог обіцяв, що від сімені його потомства народиться Спаситель світу.
Після двадцяти років шлюбного життя Іоаким і Анна не мали дітей і мали глибоку скорботу через це. Але вони не нарікали на Бога і зі смиренням зносили безпліддя, яке вважалося у древніх юдеїв ганьбою. Після того як одного разу під час великого юдейського свята дари праведного Іоакима, принесені Богу у ветхозавітний храм в Єрусалим, були відкинуті ізраїльським книжником Рувимом (через те, що у Іоакима не було потомства), праведний Іоаким віддалився у пустелю. Тут він постився 40 днів і 40 ночей, перебуваючи в молитві. Праведна Анна в той час також молилася Богу, благала Його дарувати їй дитину. Праведна Анна дала обіцянку, якщо у неї буде дитина, посвятить її Богу. Несподівано їй явився Ангел Господній і сказав: «Не бійся, Анно, бо твій нащадок передрішений Богом і те, що народиться від тебе, буде в шануванні по всі віки, до їхнього кінця».
В той час Ангел Господній явився святому Іоакиму зі словами утіхи: «Знай про свою дружину, що вона зачне Дочку, Яка буде у храмі Бога, і Дух Святий спочине на Ній, і благословення Її буде на всіх святих жінках… і Сама Вона буде благословенна і стане Матір’ю вічної благодаті».
Після повернення додому із пустелі праведний Іоаким звершив Богу прийнятні по закону жертвоприношення. Через дев’ять місяців праведна Анна народила дочку. Благочестиве подружжя назвали її Марією.
Праведний Іоаким преставився у 80-річному віці, через декілька років після введення у Храм Пресвятої Діви Марії. Праведну Анну у віці 70 років Бог сподобив провести два роки при Єрусалимському храмі, де вона виховувала свою Благословенну Дочку. По переданню, праведна Анна мирно спочила в Господі в Єрусалимі через два роки після блаженної кончини праведного Іоакима.
При святому благовірному царю Юстиніані (527-565) в Девтері був збудований в її честь храм. Імператор Юстиніан II (685-695; 705-711) відновив цей храм після того, як праведна Анна явилася його вагітній дружині. Після цієї події тіло праведної Анни і її мафорій (покривало) були перенесені в Константинополь. В пам’ять святих праведних Богоотців Іоакима і Анни споруджувалися храми і монастирі і в Руси-Українській Православній Церкві. В літургічному житті імена праведних Іоакима і Анни кожного дня згадуються під час Богослужінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *